Już od pięciu lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Strefa Młodzieży";realizowanym na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Comiesięczne spotkania psychologiczne na wyższej uczelni z psychologiem mgr Michałem Pozdałem, poruszające problemy dorastającej młodzieży, są doskonałą okazją do doskonalenia kompetencji emocjonalnych i społecznych naszych uczniów. Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania; to tematyka pierwszego w tym roku szkolnym takiego spotkania, które odbyło się  w czwartek 19 października. Jego uczestnicy -  uczniowie klas technikum  1FH oraz  1LW  otrzymali odpowiedzi na następujące pytania: Jak odróżnić zwykłego doła od depresji? Czy ludzie, którzy grożą samobójstwem, rzeczywiście je popełniają? Na co  zwrócić uwagę, gdy nasi bliscy przeżywają trudne chwile? Co tak naprawdę oznacza 
samookaleczanie się?
   Ponadto młodzież dowiedziała się, czym jest depresja młodzieńcza, jakie są jej symptomy oraz gdzie szukać pomocy w przypadku podejrzenia wystąpienia u siebie  zaburzeń nastroju.


 

 

FOTOTECHNIK