Notice: Trying to get property of non-object in /home/zshiu/domains/zshiu.boleslawiec.pl/public_html/templates/favourite/index.php on line 18
Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu

      W dniu 8 listopada logistycy klasy 3L i 3HL  uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do  "Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych" w Trzebieniu. Po zakładzie oprowadził uczniów pracownik Pan Mariusz Duda. Uczniowie zapoznali się z historią zakładu, metodami unieszkodliwiania nieczystości oraz sposobami recyklingu segregowanych przez nich odpadów komunalnych.  

 

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

   Już od pięciu lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Strefa Młodzieży";realizowanym na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Comiesięczne spotkania psychologiczne na wyższej uczelni z psychologiem mgr Michałem Pozdałem, poruszające problemy dorastającej młodzieży, są doskonałą okazją do doskonalenia kompetencji emocjonalnych i społecznych naszych uczniów. Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania; to tematyka pierwszego w tym roku szkolnym takiego spotkania, które odbyło się  w czwartek 19 października. Jego uczestnicy -  uczniowie klas technikum  1FH oraz  1LW  otrzymali odpowiedzi na następujące pytania: Jak odróżnić zwykłego doła od depresji? Czy ludzie, którzy grożą samobójstwem, rzeczywiście je popełniają? Na co  zwrócić uwagę, gdy nasi bliscy przeżywają trudne chwile? Co tak naprawdę oznacza 
samookaleczanie się?
   Ponadto młodzież dowiedziała się, czym jest depresja młodzieńcza, jakie są jej symptomy oraz gdzie szukać pomocy w przypadku podejrzenia wystąpienia u siebie  zaburzeń nastroju.


 

Dnia 4 października 2017 r. o godzinie 11:00, odbył się szkolny etap  X Olimpiady Logistycznej. Uczniowie musieli odpowiedzieć w ciągu 40 min na 25 pytań testowych.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. laureaci i finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zwolnieni są z etapu pisemnego kwalifikacji w zawodzie technik logistyk.


 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

Zdjęcia wykonała uczennica klasy 1FH Joanna Suszek.

     W dniu 5 października kolejny raz młodzież z  ZSHiU postanowiła posprzątać teren wokół zbiornika Krępnica.  Tym razem uczniowie wybrali do uporządkowania brzeg wzdłuż szosy oraz przy pomoście. Mimo aury, która przywitała nas deszczem i chłodem, młodzi logistycy z klasy IILB i IIIL dzielnie przemierzali okolicę i zbierali to co po odpoczywających nad wodą zostało. Niezbędny sprzęt w postaci worków na śmieci i rękawiczek zapewniła Gmina Wiejska Bolesławiec.

     Po pracowitym poranku młodzież zajęła się ciepłym posiłkiem. Deszcz i wiatr tak wzmogły apetyty młodych ludzi, że cierpliwie czekali na pyszną kiełbaskę z grilla. Dzięki uprzejmości Yacht Clubu Bolesławiec mogliśmy skorzystać z dużych parasoli i stołów. Po pełnym wrażeń dniu odjechaliśmy do domów wysuszyć ubrania. Transport zapewniła nam zawsze chętna do pomocy firma TRANS ONYSZKO. Opiekunami grupy byli nauczyciele E. Gawlik- Jakubiak i Dariusz Rataj, którzy już planują wiosenne sprzątanie Krępnicy.


 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny   tekst alternatywny

 Opracowała: Elżbieta Gawlik-Jakubiak

 

 

     Z głębokim bólem informujemy, że zmarł Dariusz Kwaśniewski były starosta i radny Rady Powiatu Bolesławieckiego. Był wybitnym samorządowcem i wieloletnim szefem wydziału edukacji, kultury i sportu . Miał 53 lata. Zmarł po ciężkiej chorobie.

     W holu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu przy pl. marsz. J. Piłsudskiego 2 (Okrąglak) została udostępniona Księga Kondolencyjna poświęcona zmarłemu. Wpisy do Księgi będą możliwe do 9 października w godzinach pracy Starostwa (od wtorku do czwartku w godz. 7.30 - 15.30, w piątek w godz. 7.30 - 14.00, w poniedziałek w godz. 7.30 – 17.00).

     W czwartek, 5 października o godz. 18.00 w Bazylice Maryjnej w Bolesławcu zostanie odprawiona msza św. w intencji Dariusza Kwaśniewskiego. 

     Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek, 6 października o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy. Wcześniej o godz. 12.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłego w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy.

Źródło: http://www.boleslawiec.pl

 

FOTOTECHNIK