ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

      Już kolejny raz Zespół Szkół Handlowych i Usługowych stał się areną rywalizacji drużyn gimnazjalnych w Turnieju Streetball`a. Młodzi sportowcy po rozgrzewce rozpoczęli rywalizację. Walka była zacięta, ale honorowa i sportowa. Dodatkowo wszyscy świetnie się bawili i mogli zakosztować smakołyków przygotowanych przez młodzież ZSHiU.  W turnieju wzięło udział siedem drużyn: dwie drużyny z GS II w Bolesławcu  - opiekun Grzegorz Jankowski, trzy drużyny z GS IV w Bolesławcu -  opiekun Dariusz Adamczyk, drużyna z ZS Węgliniec - opiekunka Alina Kołodziejczak, drużyna z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu – opiekun Dariusz Rataj.

  A oto końcowe wyniki:

  • Miejsce pierwsze drużyna SPACE JUMP ZS WĘGLINIEC w składzie: Dawid Zasański, Krzysztof Stankiewicz, Aleks Koss, Julia Kejza.
  • Miejsce drugie drużyna RYSIE Z LASU GS II BOLESŁAWIEC w składzie: Wiktoria Sobczyszyn, Maciej Rutyna, Piotr Posłuszny, Jakub Kwoczka, Kryspin Greszczyszyn.
  • Miejsce trzecie drużyna DRUŻYNA SEBA II PRYWATNE GIMNAZJUM BOLESŁAWIEC w składzie: Kacper Trąbczyński, Marcel Sasiela, Michał Klementowski, Kornelia Moskalewicz.

Pozostali uczestnicy rywalizacji to:

  • Drużyna PYSIACZKI Z GS IV BOLESŁAWIEC w składzie: Jakub Kraśnicki, Kaja Pankiewicz, Jakub Kołodziej
  • Drużyna JORDANY Z GS IV BOLESŁAWIEC w składzie: Klaudiusz Mrozik, Jakub Hoduń, Julia Pranić, Martyna Goss.
  • Drużyna MISIE Z LASU Z GS II BOLESŁAWIEC w składzie: Zuzanna Lewandowska, Jakub Walczak, Piotr Komada, Bartosz Tarnowski, Kordian Zamojski.
  • Drużyna MISIACZKI Z GS IV BOLESŁAWIEC w składzie: Michał Stempak, Jan Janiec, Jakub Jasiński, Agata Stachowiak.

               

Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do rywalizacji i zabawy za rok!!!!

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny tekst alternatywny    tekst alternatywny
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny    


 

W ubiegłym tygodniu nasi fototechnicy korzystając z gościnności Muzeum Ceramiki w Bolesławcu uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z technik fotografowania.  Przepiękna wystawa członków Bolesławieckiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Camera" i  zaaranżowane wnętrze pracowni fotograficznej bogatej w rekwizyty (stroje, maski, kapelusze, wachlarze) zainspirowały ich do wykonywania zdjęć.

    2 marca 2017 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbyło się spotkanie z autorem filmów dokumentalnych Szymonem Wasylowem - absolwentem ZSHiU oraz operatorem filmowym Emilem Mazurem- absolwentem Krakowskiej Szkoły Filmowej AMA .

   Celem spotkania było zainteresowanie młodzieży sztuką filmową, dlatego nasi goście oprócz opowiedzenia o swojej pasji i spełnianiu marzeń pokazali filmy swojego autorstwa i  poprowadzili warsztaty zatytułowane „ Jak robić lepsze video?” Szymon Wasylów wziął pod uwagę fakt, że wielu nastolatków prężnie działa na youtube, stając się vlogerami i twórcami, dlatego  przedstawił im, w sposób praktyczny,  kilka cennych wskazówek, jak robić lepsze filmy.

   Podczas kręcenia scenek młodzież wykazała się dużą kreatywnością, pewnością siebie oraz spontanicznością. Bawiąc się świetnie, zapominali o stresie związanym z występami przed kamerą. Trzeba przyznać, że nasi goście w sposób niezwykły łączą swoje pasje filmowe z umiejętnościami pedagogicznym. Zasłuchana i podekscytowana młodzież to dla prowadzących najlepsza nagroda. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem z wykorzystaniem drona.

   Oprawę fotograficzną  spotkania przygotowały: Karolina Kolanowska, Paulina Czajka oraz Karolina Stempak, uczennice pierwszej klasy fototechnik.

ZSHiU jest dumny z tak wyjątkowego absolwenta. Czekamy na kolejne sukcesy.

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ FILM ZE SPOTKANIA tekst alternatywny

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny tekst alternatywny  
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny
       

 KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

 

Streetball

w

ZSHiU

 

witamy wiosnę

 2017

 

 

   Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych na coroczną imprezę sportową organiowaną w naszej szkole. 

 

PROGRAM MINUTOWY (10 marca 2017 r.)

8.30   –  8.55   Zebranie zgłoszeń, ustalenie systemu rozgrywek, przygotowanie uczestników do zawodów.
9.00   Uroczyste otwarcie turnieju przez Dyrektora Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych, Pana Wiesława Stefanika.
9.15   –  11.45  Turniej.
11.45 – 12.00  Faza finałowa.
12.00 – 12.15  Rozdanie dyplomów ( dla każdego uczestnika, 3 pierwsze miejsca dyplomy dla szkół, I miejsce dodatkowo puchar).
12.15 - 12.45   Zakończenie zawodów.

Pliki do pobrania

regulamin  

formularz zgłoszeniowy szkoły

Organizator turnieju:  Dariusz Rataj

   9 lutego 2017r. w ZSHiU w Bolesławcu odbyły się warsztaty kształtujące potrzebę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Szkolenie było elementem przygotowań do strefowego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć 2017”, który odbędzie się w Jeleniej Górze.

   Uczestnikami warsztatów byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III  i  klasy IV-VI. Zajęcia prowadziła mgr Renata Świeca.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
 tekst alternatywny tekst alternatywny    

     Opracowała : Renata Świeca  

 

FOTOTECHNIK