ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

     8 listopada 2017 r. gościliśmy  w naszej szkole teatr „Blaszany Bębenek” z Bielsko-Białej, który wystawił spektakl profilaktyczno - edukacyjny  ukierunkowany na problem  dopalaczy  pt.  „Zostań ze mną”.

     W sztuce poruszone zostały takie zagadnienia  jak:  przyczyny sięgania młodzieży po używki, łatwa ich dostępność oraz lekkomyślne traktowanie przez młodych ludzi dopalaczy jako bezpiecznej alternatywy dla narkotyków i alkoholu. Tymczasem to właśnie dopalacze wśród  środków psychoaktywnych  są  w ostatnich latach główną przyczyną zatruć,  a  często nawet  i  zgonów  młodych ludzi.

     Uczniowie klas pierwszych i drugich technikum oglądający przedstawienie  poznali historię  nastolatka  Pawła,  którego rodzice,  chcąc zapewnić synowi dostatek,  od świtu do nocy ciężko pracują   i  nie  zauważają,  że coś  złego dzieje się z ich synem.

     Spektakl utrzymany w gatunku komediodramatu, wzbogacony został unikatową zmieniającą się scenografią i piosenkami, które powstały specjalnie na potrzeby sztuki.

     Miejmy nadzieję, że historia Pawła i walka jaką musiał stoczyć o swoje życie, będzie dla naszych uczniów przestrogą,  że od dopalaczy, tak jak i od innych środków psychoaktywnych,  lepiej trzymać się z daleka.


 

    10 listopada  2017 roku tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym zasad autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem zorganizowanym przez Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii  Społecznej we Wrocławiu.

     Warsztaty miały na celu przygotować młodych ludzi do wystąpień ustnych w trakcie egzaminu maturalnego, ale również podczas wszelkich wystąpień publicznych czy rozmów rekrutacyjnych, które towarzyszą człowiekowi w życiu.

     Uczniom przedstawiono metody radzenia sobie ze stresem oraz praktycznego ich zastosowania. Istotnym punktem szkolenia był czas poświęcony efektywnemu uczeniu się. Przyszli maturzyści poznali sposoby maksymalnego wykorzystania czasu poświęconego na naukę.

     Warsztaty, które poprowadziła p. Anna Bróż – psycholog z  Uniwersytetu SPWS we Wrocławiu -  spotkały się z bardzo dobrym odbiorem. Młodzież aktywnie brała w nich udział. Miejmy nadzieję, że spotkanie pomoże młodym ludziom w pokonaniu stresu związanego  z  egzaminami maturalnymi.

Życzymy wszystkim powodzenia!


 

     Dbając o bezpieczeństwo młodzieży, która w tym roku rozpoczęła naukę w naszej szkole, zostały zorganizowane przez pedagoga szkolnego spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Młodszy aspirant Adrian Jakubowicz, pełniący funkcję dzielnicowego, spotkał się z uczniami klas pierwszych w ramach cyklu „Ja wobec prawa”.

     Intencją takich spotkań jest przybliżenie nastolatkom, w sposób czytelny, zasad prawa, które w szczególności dotyczą młodych ludzi. Sporo uwagi policjant poświęcił tematyce narkotyków i zagrożeń z nimi związanych. Duża liczba pytań do prowadzącego świadczyła o zainteresowaniu i świadomości młodzieży.

     Miejmy nadzieję, że po tych pouczających spotkaniach żaden z naszych uczniów nie przekona się na własnej skórze, że „nieznajomość prawa szkodzi”.


 

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w przedstawieniu  scen z Komendantem Piłsudskim przejmującym władzę od przedstawicieli  Rady Regencyjnej 11 listopada 1918 roku. Dzień, w którym nastąpiło to wydarzenie, uznany jest za nasze  Narodowe Święto  Niepodległości.

Program przygotowała grupa rekonstrukcyjna „BOHUN” na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na koniec  zostało  zaprezentowane umundurowanie i  wyposażenie żołnierzy polskich  z lat 1918-1920. Cała impreza odbyła się w Centrum Integracji Kulturalnej, a oprawę fotograficzną ( na potrzeby szkoły) przygotowały: Klaudia Kujawa i Magda Pawłowska  z klasy drugiej fototechnikum.

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny

      W dniu 8 listopada logistycy klasy 3L i 3HL  uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do  "Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych" w Trzebieniu. Po zakładzie oprowadził uczniów pracownik Pan Mariusz Duda. Uczniowie zapoznali się z historią zakładu, metodami unieszkodliwiania nieczystości oraz sposobami recyklingu segregowanych przez nich odpadów komunalnych.  

 

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK