Z okazji Święta Edukacji Narodowej klasa 2LW wraz z wychowawczynią p. Katarzyny Krukar miała zaszczyt zaprosić Grono Pedagogiczne, jak i społeczność uczniowską na uroczysty apel z okazji tego święta. Uczniowie przygotowali uroczystość, podczas której nauczycielom i pracownikom szkoły zostały złożone życzenia oraz wręczone kwiaty w tym szczególnym dla nich dniu.

 

Oprac.M.Orzoł/K.Krukar

Tradycją naszej szkoły są spotkania integracyjne na początku roku szkolnego. 10 października miało miejsce takie spotkanie dla klasy 2LW. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczniowie klasy technikum weterynaryjnego i logistycznego z klasy 2LW spędzili cały dzień, bawiąc się wspólnie przy ognisku. Opiekunem i organizatorem wyjścia była wychowawczyni klasy p. Katarzyna Krukar.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Oprac.M.Orzoł/K.Krukar

     Uczennica Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Dwa miasta- fotografia kreatywna” w ramach projektu „Kultura bez granic Polska-Saksonia 2014-2020” Na konkurs wpłynęło 67 prac w dwóch kategoriach: miasto Bolesławiec i miasto Zittau. Uczestnicy konkursu przedstawili różne spojrzenia na miasto.

     Uczennica klasy drugiej technikum fotografii, Amelia Marecka, zdobyła II nagrodę za zdjęcie „Bolesławiecka dusza okiem fotografii” a wyróżnione zostały: Natalia Karolczyk i Aleksandra Hrycaj z tej samej klasy. Piękne zdjęcie  Amelii Mareckiej znalazło się w kalendarzu na rok 2019 opublikowanym przez wydawnictwo INTERGRREG POLSKA-SACHSEN.

Młodzież do konkursu przygotował pan Grzegorz Matoryn – nauczyciel przedmiotów zawodowych, którego zdjęcie miasta Zittau również zamieszczone zostało w tym kalendarzu.

 

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

    W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa biblioteka Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu wzbogaciła się o ponad 500 nowych książek, przede wszystkim nowości wydawniczych, które wybrała młodzież lub polecili nauczyciele. Placówka otrzymała na ten cel 15 tysięcy złotych.

    To jednorazowe wsparcie dla biblioteki ma na celu uatrakcyjnienie księgozbioru oraz wzmocnienie potencjału i roli biblioteki szkolnej. Wypełniając ankiety, młodzież sama zdecydowała, jakie książki powinny znaleźć się na półkach ich biblioteki. Mimo że znamy naszych uczniów, to tak wielkiego  odzewu nie spodziewaliśmy się,  entuzjazm przy wyborze książek był olbrzymi. Młodzi ludzie zaproponowali ogromną ilość tytułów z takich dziedzin jak: fantastyka, literatura faktu, biografie, książki sensacyjne, fantasy czy obyczajowe.

    Nie zabrakło tytułów z dziedziny psychologii, medycyny,  historii cywilizacji czy sportu. Nie zapomnieliśmy o uczniach z różnymi deficytami i niepełnosprawnościami, ich potrzeby czytelnicze również uwzględniliśmy przy zakupie nowości, tu jednak nauczyciele poproszeni zostali o wyszukanie, sprawdzenie i zaproponowanie konkretnych tytułów. Ponieważ  literatura jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego, a czytanie rozwija myślenie, poszerz horyzonty i pozwala zrozumieć świat, uwrażliwia nas na odbiór sztuki i kultury, postanowiliśmy całą społeczność lokalną zainteresować tematyką czytelnictwa nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. We współczesnym, trudnym, szczególnie dla uczniów, świecie, książka może być źródłem radości, kreatywności i satysfakcji. Dorosłym, natomiast radość powinien sprawić tak oczekiwany widok młodego człowieka z książką w ręku.

     Dzięki wsparciu Telewizji lokalnej, AzartSat, pokazaliśmy to wyjątkowe, dla biblioteki szkolnej, wydarzenie całej społeczności lokalnej i okolicznym miejscowością,  Jednocześnie napisały o nas wszystkie portale internetowe. Genialne zdjęcia, pokazujące pierwsze reakcje na otrzymane książki,  przygotowała  Natalia Myszewska z pierwszej klasy technikum fotografii i multimediów Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych. Opiekunem projektu  jest nauczyciel bibliotekarz- Aldona Wilas.

 

 

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

         W dniach 28-30 września w Baborówku odbył się Finał Pucharu Polski Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.  Konkurs rozegrany był w klasie CIC1* o nagrodę Duon.  Filip Dziuba, uczeń trzeciej klasy technikum weterynarii Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych, wywalczył 3 miejsce  i zdobył brązowy medal w kategorii Juniorów. Konkurs wygrał na 8-letniej klaczy Cormintta. Filip trenuje w Klubie Jeździeckim Jaroszówka. Gratulujemy i życzymy złotego medalu.

Gratulacje!

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK