27 marca bieżącego roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych,  na zaproszenie nauczycielki - bibliotekarki  Aldony Wilas gościła pisarka, Pani Agnieszka Gil. Autorka wydała kilka poczytnych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2008 ukazał się jej „Dziki szczaw" – powieść o nastoletniej miłości dziewczyny z miasta i chłopaka ze wsi, a w 2012 „Herbata z jaśminem" , w której autorka  na tle swego ukochanego Wrocławia przedstawia nastolatki borykające się z codziennością.

    W 2017 roku wyszła jej pierwsza powieść dla dorosłych „Układ nerwowy”, podejmująca temat współuzależnienia alkoholowego. Oprócz tego, Agnieszka Gil prowadzi też blog, który nie jest typowym blogiem literackim, ale miejscem, w którym zajmuje się szeroko pojętą promocją czytelnictwa. W ramach tych działań organizuje spotkania dla najmłodszych odbywające się w bibliotekach  zwane GILgotkami.  Te zajęcia pisarka lubi najbardziej. 

   W 2018 roku po raz trzeci została nominowana do nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. W spotkaniu z pisarką uczestniczyli uczniowie z ZSHiU oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr2  wraz z opiekunami. Wszystkim bardzo podobała się impreza. Wychowankowie podkreślali, że obcowanie z twórcą jest bardzo interesujące i inspirujące.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  
 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

(źródło: boleslawiec.tv)

    Mamy ogromny sukces. W uznaniu zasług dla promocji miasta w 2017 roku prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył 9 nagród honorowych, wśród nich nagrodzono naszą szkołę. Na uroczystości 22 marca dyrektor szkoły, Pan Wiesław Stefanik, odebrał przepiękną statuetkę. Jesteśmy dumni faktu, że osiągnięcia naszych uczniów i ich wpływ na promocję, miasta zostały docenione i nagrodzone. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie.

   19 marca 2018 roku - uczennica klasy trzeciej ZSZ w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu  Paulina Biskupska  zdobyła  I miejsce  w dolnośląskim konkursie na najlepszego fryzjera w kategorii fryzjerstwa stylowego zorganizowanego przez ZSZ nr5 we Wrocławiu. Tematem przewodnim konkursu było „Życie i twórczość Antoniego Cierplikowskiego”, a celem: rozwijanie kreatywności uczniów, odkrywanie talentów w dziedzinie fryzjerstwa, prezentacja umiejętności czy pogłębianie zamiłowania do zawodu.  Konkurs przebiegał w dwóch etapach, I etap – pisemny – miał  zasięg szkolny i odbywał się w siedzibach szkół, II etap – praktyczny - to zasięg wojewódzki i odbył się we Wrocławiu.

    Tematyka testów to życie i twórczość Antoniego Cierplikowskiego, a podstawowym źródłem informacji była książka Marty Orzeszyny pt. : „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”, pisarka weszła w skład jury konkursu. Tematem etapu praktycznego stała się  fryzura inspirowana Antonim Cierplikowskim. W obydwu kategoriach Paulina była najlepsza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

(źródło: boleslawiec.tv)

kiss   II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych dziewcząt 

kiss   III miejsce dziewcząt w Powiatowych rozgrywkach Piłki Koszykowej

kiss   III miejsce dziewcząt w Powiatowych zawodach w Piłce siatkowej

kiss  V miejsce drużynowo dziewczęta w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej

kiss  Dominika Kwaszcz  -  I miejsce w skoku w dal w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej

kiss  Marcelina Drozdek  - V miejsce w biegu na 400m w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej

kiss  Martyna Goss VIII miejsce w biegu na 100m w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej 

kiss  IV miejsce w sztafecie 4 x 100m w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej (Martyna Goss, Dominika Kwaszcz,  Aleksandra Boluk, Marcelina Drozdek)

       Dawid Dymek uczeń  pierwszej klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych w Bolesławcu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  o Podatkach organizowanego przez Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu.  Tematem przewodnim etapu szkolnego tegorocznego konkursu była  „Swoboda działalności gospodarczej”, natomiast celem,  budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, popularyzacja zawodu doradcy podatkowego, upowszechnianie wśród młodzieży zasad z prawa podatkowego oraz wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających   z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione.  Finał regionalnego Konkursu Wiedzy o Podatkach odbędzie się 15 marca 2018 roku.  Opiekunem  ucznia jest pani Agnieszka Koplin, nauczycielka przedsiębiorczości.

 

FOTOTECHNIK