Wyjątkową lekcję przeprowadziła 10 maja 2018 roku dr Katarzyna Igielska, nauczycielka Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, która - jako jedyna na Dolnym Śląsku - posiada międzynarodowy certyfikat „Pierwszej pomocy i prewencji weterynaryjnej psów i kotów”. Zajęcia w klasie drugiej technikum weterynarii, których tematem było „Udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych” odbyły się z wykorzystaniem fantomu psa oraz przyprowadzonych na tę okoliczność zwierząt.  Aby skutecznie nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, konieczny jest fantom, dzięki któremu można przećwiczyć sekwencje działań, które należy wykonać dla ratowania życia lub zdrowia w nagłych wypadkach . Fantom psa został specjalnie sprowadzony do ZSHiU ze Stanów Zjednoczonych, gdyż niedostępny jest na polskim rynku. Dzięki temu zakupowi poszerzyła się baza profesjonalnych urządzeń,  w które wyposażone zostało technikum weterynarii, mamy już m.in. najnowsze USG. Podczas lekcji została przeprowadzona akcja resuscytacji  krążeniowo-oddechowej, a  praktyka  na nowo zakupionym sprzęcie nauczyła młodzież  skutecznie ratować, poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych  zwierzęta. Lekcja była zapowiedzią cyklu zajęć z pierwszej pomocy, to bardzo ważne dla przyszłych techników weterynarii. Prawidłowa reanimacja, to wiedza, która pozwala  skutecznie pomóc naszym czworonogom.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

Dni wolne od zajęć edukacyjnych:

15. 05. 2018 r.

17.05.2018 r.

18.05.2018 r. (tylko dla klas technikum)

21.05.2018 r. (tylko dla klas technikum)

1.06.2018 r. 

19.06.2018 r.

 

Dnia 11 maja o godzinie 10:00 w naszej szkole odbędzie się "Dzień otwarty" dla gimnazjalistów. Serdecznie wszystkich zapraszamy i życzymy miłego pobytu.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny  

 

 

     Laura Mól, uczennica drugiej klasy technikum weterynarii  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, zdobyła III miejsce w etapie okręgowym i zakwalifikowała się do finału  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, której  głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, a jednym ze  współorganizatorów Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa  i Rozwoju Wsi. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie  wiedzy rolniczej. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Na etapie szkolnym udział wzięło 20.000 uczniów, z około 360 szkół z całej Polski.  Do etapu okręgowego wyłoniono 1500 uczniów, a do etapu centralnego przeszło 220 uczestników.  Uczniowie z całej Polski zmierzyli się z zadaniami w formie pisemnej oraz praktycznej dotyczącymi m. in. produkcji zwierzęcej i weterynarii. Laura Mól wzięła udział w bloku dotyczącym produkcji zwierzęcej. Opiekunem merytorycznym była pani dr Katarzyna  Igielska,.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

(źródło: boleslawiec.tv)

 

FOTOTECHNIK