W dniach 28-30 września w Baborówku odbył się Finał Pucharu Polski Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.  Konkurs rozegrany był w klasie CIC1* o nagrodę Duon.  Filip Dziuba, uczeń trzeciej klasy technikum weterynarii Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych, wywalczył 3 miejsce  i zdobył brązowy medal w kategorii Juniorów. Konkurs wygrał na 8-letniej klaczy Cormintta. Filip trenuje w Klubie Jeździeckim Jaroszówka. Gratulujemy i życzymy złotego medalu.

Gratulacje!

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Od 1 października w bibliotece szkolnej uczniowie i nauczyciele mogą korzystać  z zakupionych przez Dyrektora,  czterech nowych laptopów. Można uczyć się, oglądać filmy, realizować różne projekty, a także spędzać wolny czas przed i po lekcjach. Serdecznie zapraszam :)

 

Dnia 28 września  2018 r., odbyły się wybory na nowego przewodniczącego i  opiekuna samorządu uczniowskiego. Nową przewodniczącą została Magdalena Liana z klasy 1 LW, opiekunem p. Dariusz Rataj.

     20 września bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych uczestniczyli w dwóch wiodących imprezach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, II Dyktandzie Wrocławskim przeprowadzonym przez utytułowanego profesora Jana Miodka oraz wykładzie na wydziale germanistyki na temat „ Grzeczności i niegrzeczności w kontaktach międzyludzkich”, którego prelegentką była dr hab. Joanna Szczęk.

     Celem wyjazdu stało się upowszechnianie wiedzy wśród młodych ludzi. Takie przedsięwzięcie ma przekonywać , że wiedza wiąże się z procesem cywilizacyjnym, dzięki niej utrwalane jest miejsce człowieka w świecie. Poza tym, Festiwal był pretekstem do poznawania inicjatyw edukacyjnych w regionie. Młodzież naszej szkoły już kilkakrotnie brała udział w tym ważnym dla Dolnego Śląska wydarzeniu.

     Organizatorką tegorocznego wyjazd była nauczycielka języka niemieckiego - Katarzyna Krukar, a opiekunem, Małgorzata Orzoł – nauczycielka języka polskiego.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny

W dniu 17 września br. czniowie klasy trzeciej fototechnik oraz klasy drugiej technik fotografii i multimediów brali udział w plenerze fotograficznym zorganizowanym przez nauczycieli zawodu Ewę Cierniak oraz Grzegorza Matoryna znanego bolesławieckiego fotografika.

Wspaniała pogoda oraz  sceneria parku zamkowego w Kliczkowie zaowocowały wspaniałymi fotografiami.

 

FOTOTECHNIK