19 marca 2018 roku - uczennica klasy trzeciej ZSZ w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu  Paulina Biskupska  zdobyła  I miejsce  w dolnośląskim konkursie na najlepszego fryzjera w kategorii fryzjerstwa stylowego zorganizowanego przez ZSZ nr5 we Wrocławiu. Tematem przewodnim konkursu było „Życie i twórczość Antoniego Cierplikowskiego”, a celem: rozwijanie kreatywności uczniów, odkrywanie talentów w dziedzinie fryzjerstwa, prezentacja umiejętności czy pogłębianie zamiłowania do zawodu.  Konkurs przebiegał w dwóch etapach, I etap – pisemny – miał  zasięg szkolny i odbywał się w siedzibach szkół, II etap – praktyczny - to zasięg wojewódzki i odbył się we Wrocławiu.

    Tematyka testów to życie i twórczość Antoniego Cierplikowskiego, a podstawowym źródłem informacji była książka Marty Orzeszyny pt. : „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów”, pisarka weszła w skład jury konkursu. Tematem etapu praktycznego stała się  fryzura inspirowana Antonim Cierplikowskim. W obydwu kategoriach Paulina była najlepsza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

(źródło: boleslawiec.tv)

kiss   II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych dziewcząt 

kiss   III miejsce dziewcząt w Powiatowych rozgrywkach Piłki Koszykowej

kiss   III miejsce dziewcząt w Powiatowych zawodach w Piłce siatkowej

kiss  V miejsce drużynowo dziewczęta w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej

kiss  Dominika Kwaszcz  -  I miejsce w skoku w dal w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej

kiss  Marcelina Drozdek  - V miejsce w biegu na 400m w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej

kiss  Martyna Goss VIII miejsce w biegu na 100m w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej 

kiss  IV miejsce w sztafecie 4 x 100m w finale dolnośląskiej Ligii Lekkoatletycznej (Martyna Goss, Dominika Kwaszcz,  Aleksandra Boluk, Marcelina Drozdek)

       Dawid Dymek uczeń  pierwszej klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych w Bolesławcu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  o Podatkach organizowanego przez Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu.  Tematem przewodnim etapu szkolnego tegorocznego konkursu była  „Swoboda działalności gospodarczej”, natomiast celem,  budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, popularyzacja zawodu doradcy podatkowego, upowszechnianie wśród młodzieży zasad z prawa podatkowego oraz wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających   z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione.  Finał regionalnego Konkursu Wiedzy o Podatkach odbędzie się 15 marca 2018 roku.  Opiekunem  ucznia jest pani Agnieszka Koplin, nauczycielka przedsiębiorczości.

    8 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się 2 tura szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach skierowana do uczniów szkół podstawowych. Uczestnikami szkolenia po raz drugi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu. Młodzi ratownicy wykonywali praktyczne ćwiczenia na przygotowanych stanowiskach z pozorantami, którzy wcielali się w osoby poszkodowane.  Takie aktywne zajęcia były próbą przed startem dzieci w strefowym konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć 2018” w Jeleniej Górze.  Szkolenie prowadziła Renata Świeca –nauczycielka wychowania do bezpieczeństwa.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK