28 maja bieżącego roku uczniowie klasy I technikum fotografii i multimediów oraz klasy ll fototechnikum pod opieką nauczycieli: Ewy Cierniak i Grzegorza Matoryna uczestniczyli w plenerze fotograficznym, który - tym razem -  odbył się w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu.

Piękne plenery, naturalne otoczenie oraz dzienne światło przyczyniło się do bardzo udanych fotografii. Młodzież wykorzystała okazję do wykonania portretów w niezwykle atrakcyjniej scenerii.

    28 maja bieżącego roku w  Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu uczniowie klasy pierwszej brali udział w szkoleniu pod hasłem „Komunikacja interpersonalna w rodzinie’’, którego celem było uświadomienie młodzieży , jak ważne jest tworzenie dobrych relacji z ludźmi. Prowadząca szkolenie psycholożka, pani Kamila Pitur , zwróciła uwagę na to, jak ważną sprawą jest wyrażanie własnego zdania, budowanie asertywności w taki sposób, aby nie naruszać godności drugiego człowieka. Otrzymali informacje ,  jak podejmować trudne tematy i w jaki sposób je rozwiązywać. Podczas zajęć Prowadząca  wykorzystała m.in.  dyskusje moderowane, metody sytuacyjne oraz metodę odgrywania ról. To bardzo ważne i wartościowe spotkanie zachęciło młodzież do świadomej pracy nad sobą  

fototechnik/foto-g-2018/20180511-dsc_0056.jpg

Podczas dnia otwartego w naszej szkole, fototechnicy z klasy II wraz z technikami fotografii i multimediów z klasy I wykonali sesję fotograficzną gimnazjalistom, zachęcali ich  również do samodzielnego wykonywania zdjęć, które na koniec otrzymali na pamiątkę.

Równocześnie z sesją fotograficzną były prowadzone warsztaty z fotografii otworkowej, na których uczestnicy wykonywali zdjęcia za pomocą puszki po kawie.

Fotorelacja z warsztatów dla gimnazjalistów , które były przeprowadzone podczas dnia otwartego w naszej szkole, okiem młodych adeptów fotografii z klasy I technik fotografii i multimediów oraz z klasy II fototechnik.

 

FOTOTECHNIK