ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

Dnia 16 listopada uczniowie klasy 2W w ramach przedmiotów zawodowych odbyli wycieczkę do "Fermy Bydła Mlecznego PHR Tulce" (Poznańska Hodowla Roślin w Tulcach), gdzie mogli obejrzeć jak wygląda duża ferma mleczna. Zapoznali się z rodzajami bydła, żywieniem krów mlecznych oraz odchowem cieląt. W halach udojowych mieli możliwość obejrzenia aparatów służących do doju krów.

    Następnym przystankiem była Stadnina Koni Kobylniki zajmująca się hodowlą Stada Zachowawczego Konika Polskiego. Głównym hodowcą stada jest dr Katarzyna Igielska. Pani Kasia zapoznała uczniów ze specyfiką rasy oraz zasadami jej hodowli. Dużą atrakcją była prezentacja ogiera rozpłodowego Mod. Oba te obiekty położone są w pobliżu miejscowości Kościan.

    Ostatnim punktem wycieczki była Stadnina Koni w Pępowie. Historia tej stadniny sięga XVII wieku. Funkcje hodowcy pełni Pan Błażej Czajka, który oprowadził uczniów po stajniach oraz zabytkowej powozowni. Uwagę przykuły nie tylko piękne konie ras: SP (Polski Koń Szlachetny Półkrwi) i Wielkopolskiej, ale również niespotykane dzisiaj bryczki i powozy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób odchowywane są konie sportowe.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
  tekst alternatywny    tekst alternatywny  

Opracowała: Bianka Słabicka 2W

 

     Dnia 13 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mamy 99 rocznice tego niesamowicie ważnego święta dla Polaków. O niepodległość walczyliśmy 123 lata, dziś cieszymy się wolnością. W programie artystycznym pojawiły się takie pieśni patriotyczne jak: „Mury”, „My pierwsza brygada” oraz „Rota”. Uczniowie zaprezentowali także filmy o zabarwieniu patriotycznym. Podczas całego wydarzenia trwała patriotyczna i bardzo uroczysta atmosfera. Apel przypomniał nam tamte ciężkie czasy i skłonił do refleksji. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Na koniec apelu zostały rozdane zaświadczenia o zakwalifikowaniu się 7 uczniów do drugiego etapu olimpiady logistycznej. To świetny wynik dzięki, któremu jak co roku szkoła jest bardzo dumna z wysokich osiągnięć uczniów.


 

zredagowała: Wiktoria Krysa

 

     8 listopada 2017 r. gościliśmy  w naszej szkole teatr „Blaszany Bębenek” z Bielsko-Białej, który wystawił spektakl profilaktyczno - edukacyjny  ukierunkowany na problem  dopalaczy  pt.  „Zostań ze mną”.

     W sztuce poruszone zostały takie zagadnienia  jak:  przyczyny sięgania młodzieży po używki, łatwa ich dostępność oraz lekkomyślne traktowanie przez młodych ludzi dopalaczy jako bezpiecznej alternatywy dla narkotyków i alkoholu. Tymczasem to właśnie dopalacze wśród  środków psychoaktywnych  są  w ostatnich latach główną przyczyną zatruć,  a  często nawet  i  zgonów  młodych ludzi.

     Uczniowie klas pierwszych i drugich technikum oglądający przedstawienie  poznali historię  nastolatka  Pawła,  którego rodzice,  chcąc zapewnić synowi dostatek,  od świtu do nocy ciężko pracują   i  nie  zauważają,  że coś  złego dzieje się z ich synem.

     Spektakl utrzymany w gatunku komediodramatu, wzbogacony został unikatową zmieniającą się scenografią i piosenkami, które powstały specjalnie na potrzeby sztuki.

     Miejmy nadzieję, że historia Pawła i walka jaką musiał stoczyć o swoje życie, będzie dla naszych uczniów przestrogą,  że od dopalaczy, tak jak i od innych środków psychoaktywnych,  lepiej trzymać się z daleka.


 

    10 listopada  2017 roku tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym zasad autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem zorganizowanym przez Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii  Społecznej we Wrocławiu.

     Warsztaty miały na celu przygotować młodych ludzi do wystąpień ustnych w trakcie egzaminu maturalnego, ale również podczas wszelkich wystąpień publicznych czy rozmów rekrutacyjnych, które towarzyszą człowiekowi w życiu.

     Uczniom przedstawiono metody radzenia sobie ze stresem oraz praktycznego ich zastosowania. Istotnym punktem szkolenia był czas poświęcony efektywnemu uczeniu się. Przyszli maturzyści poznali sposoby maksymalnego wykorzystania czasu poświęconego na naukę.

     Warsztaty, które poprowadziła p. Anna Bróż – psycholog z  Uniwersytetu SPWS we Wrocławiu -  spotkały się z bardzo dobrym odbiorem. Młodzież aktywnie brała w nich udział. Miejmy nadzieję, że spotkanie pomoże młodym ludziom w pokonaniu stresu związanego  z  egzaminami maturalnymi.

Życzymy wszystkim powodzenia!


 

 

FOTOTECHNIK