ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

     3 lutego bieżącego roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. Cypriana Kamila Norwida w Bolesławcu podróżnik i pisarz ,Krzysztof Petek spotkał się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Nasi  wychowankowie mieli okazję porozmawiać z pisarzem o trudach podróży i pomysłach na książki. Wspaniała atmosfera towarzyszyła  całemu przedsięwzięciu .Dziewczęta z naszej szkoły wyraziły chęć uczestniczenia  w  wyprawie po Polsce z Panem Petkiem. Miłym punktem programu okazał się czas podpisywania książek przez Pana Krzysztofa. Dziś nie wiemy, ile osób zdecyduje się na udział w wyprawie, ale wiemy , że chętnie wybierzemy się na następne spotkanie z tak wspaniałym człowiekiem.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
     

     Opracowała : Małgorzata Orzoł  

   3 lutego 2017 roku tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym zasad autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem zorganizowanym przez Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii  Społecznej we Wrocławiu.

   Warsztaty miały na celu przygotować młodych ludzi do wystąpień ustnych w trakcie egzaminu maturalnego, ale również podczas wszelkich wystąpień publicznych czy rozmów rekrutacyjnych, które towarzyszą człowiekowi w życiu.

   Uczniom przedstawiono metody radzenia sobie ze stresem oraz praktycznego ich zastosowania. Istotnym punktem szkolenia był czas poświęcony efektywnemu uczeniu się. Przyszli maturzyści poznali sposoby maksymalnego wykorzystania czasu poświęconego na naukę.

   Warsztaty, które poprowadziła p. Anna Bróż – studentka V roku Psychologii Biznesu Uniwersytetu SPWS we Wrocławiu -  spotkały się z bardzo dobrym odbiorem. Młodzież aktywnie brała w nich udział. Miejmy nadzieję, że spotkanie pomoże młodym ludziom w pokonaniu stresu związanego  z  egzaminami maturalnymi.

Życzymy wszystkim powodzenia!

 

 

 

Organizatorem warsztatów była p. Małgorzata Warwas-Rupp – pedagog szkolny.

 

     31 stycznia 2017r. odbyła się wycieczka do Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy Sp.J. w Proszówce i Olszynie Lubańskiej. Uczniowie kl. IV Technikum Weterynaryjnego zapoznali się z linią produkcyjną wędlin i zasadami systemu jakości HACCP, będącego podstawą produkcji bezpiecznej żywności. Młodzież miała również okazję spotkać się  z właścicielem zakładów panem Dariuszem Niebieszczańskim, który zapoznał wszystkich z historią i obecną strategią rozwoju firmy. Organizatorem wycieczki  był nauczyciel przedmiotów zawodowych  lek.wet. Andrzej Potaczek.

 

    21 stycznia br.- zgodnie z tradycją -  w Pałacu w Brunowie odbył się Bal Studniówkowy.

   Atmosfera wspaniałego miejsca podkreśliła wyjątkowość chwili. W stylowych wnętrzach  piękne suknie i eleganckie garnitury naszych maturzystów prezentowały się wspaniale. Uroczystość rozpoczęła się staropolskim polonezem ,do którego pod fachową opieką Pana Dariusza Rataja przygotowywali się maturzyści.Nad całością  piecze sprawowały wychowawczynie : Katarzyna Krukar, Izabela Irska  i Sylwia Rzatkiewa wraz z Rodzicami maturzystów. Program artystyczny , który uświetnił Bal przygotował Pan Andrzej Potaczek wraz z wokalistami i wokalistkami z klasy IV HW, pokazowe tańce zaprezentowali uczniowie klasy IV LA i IV LB. Taneczne szaleństwo trwało do białego rana. Oby matura była równie udana jak Studniówka.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny tekst alternatywny  
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny
       

    Dnia 27.01.2017r. została przeprowadzona zbiórka charytatywna na rzecz mieszkańców z Ołoboku, którym spalił się dom. Rodzina w pożarze straciła wszystko, co miała. Co nie spłonęło, to zostało zalane. Aby pomóc rodzinie sprzedawaliśmy ciasto i uzbieraliśmy kwotę 380,82 zł. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili, serdecznie dziękujemy. 

Opracował:  Jakub Cegiełka

 

FOTOTECHNIK