II Dzień z pupilem

   Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na” II Dzień z pupilem”, który jest jedną z imprez towarzyszących 27 finałowi WOŚP w Bolesławcu.

        W ramach” II Dnia z pupilem” każdy może przyjść do naszej szkoły i skorzystać z wielu atrakcji i jednocześnie wspomóc   WOŚP.  W programie wszyscy znajdą coś dla siebie. Ruszamy od godziny 13,00 i będziemy  otwarci do godziny 17,00 a nawet dłużej, jeśli Wy będziecie z nami!!!

Program „ II Dnia z pupilem”:

  • Start o godzinie 13,00 ZSHiU przy ulicy Zgorzeleckiej 18
  • SPA dla pupila – strzyżenie, skracanie pazurków, porady weterynaryjne
  • Badanie nowoczesnym aparatem USG
  • Sesja zdjęciowa z pupilem w profesjonalnym atelier – zdjęcie drukowane „ od ręki”
  • Mini ZOO – lamy, gęsi, króliki i wiele innych sympatycznych zwierzątek
  • Pokaz pierwszej pomocy dla czworonogów na profesjonalnym fantomie
  • Kawiarenka

Wszystkie usługi wykonywane są przez profesjonalistów oraz całkowicie bezpłatnie. Całej imprezie towarzyszyć będą występy uczniów, pokazy wytwornych pupili po zabiegach pielęgnacyjnych.

Zapraszamy serdecznie!!!

Jednocześnie prosimy o zabranie kagańców dla swoich czworonogów.  Jest to bardzo istotne podczas badania USG. Nie wszystkich pieskom może się to podobać. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Będziemy mieli także kagańce na wyposażeniu.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

Sesja fotograficzna powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, podczas corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Autorami zdjęć są uczniowie klasy I technik fotografii i multimediów: Roksana Borcz, Wiktoria Miczko, Emilia Orlak, Adrian Przegoń, Martyna Radwan, Ola Rzepka, Iza Sabadasz, Karolina Szurgot.

     31 października 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur", przygotowany przez wydawnictwo SYNAPSA. Konkurs miał charakter ogólnopolski, wzięli w nim udział uczniowie z klas II, III i IV technikum. 
Najlepsze wyniki uzyskali:
 
1. Wiktor Strączewski kl. 3LB  (75% punktów)
2. Michał Terlecki        kl. 4HL  (70% punktów)
3. Wiktoria Krysa        kl. 4HL (55% punktów)
 
Koordynatorem konkursu była p. Sylwia Rzatkiewa
 
Serdecznie gratulujemy !!!
 tekst alternatywny 

     10 grudnia kl.IIc i kl.IId wraz z wychowawczyniami panią Małgorzatą Orzoł i panią Małgorzatą Markowską odwiedzili Wrocław, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych Jarmarków Bożonarodzeniowych na Dolnym Śląsku. W ten sposób uczniowie kontynuowali obchody mikołajkowe, które odbyły się   w naszej szkole 6 grudnia. Wrocławski Rynek stał się tłem bajkowej scenerii, a magia świąt jest obecna na każdym kroku, w czekoladowych piernikach, pachnących choinkach, wędrujących aniołach   i Mikołajach. W takim miejscu spełniają się marzenia.

 tekst alternatywny 

     W ramach realizowanych w naszej szkole działań profilaktycznych 13 grudnia 2018 roku cała społeczność uczniowska obejrzała dwa spektakle teatralne przygotowane przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa.

     Młodsze klasy (I i II) zmierzyły się z trudną problematyką przemocy rówieśniczej oraz jej tragicznymi konsekwencjami spektaklu „Pętla zdarzeń”. Reporterskie śledztwo, podjęte przez dziennikarza w celu ustalenia przyczyn próby samobójczej nastolatka, stało się okazją do dokonania retrospekcji zdarzeń poprzedzających tę tragedię i ujawnienia zjawiska przemocy. Drugi spektakl „Nad przepaścią” skierowany do uczniów klas trzecich i czwartych poruszył problem uzależnienia od narkotyków i skutków ich zażywania. Wszystkie wartości, które były ważne dla dwójki bohaterów połączonych wspólną pasją-wspinaczką sportową-takie jak: lojalność wobec partnera, zaufanie do drugiej osoby i odpowiedzialność-zostały wystawione na próbę, gdy jedno z nich zaczyna zażywać narkotyki. „Nad przepaścią” to opowieść o dużym ładunku emocjonalnym, łatwo przemawiająca do młodych ludzi.

     Oba spektakle młodzież oglądała w ciszy i skupieniu, aktywnie uczestniczyła w prelekcji, którą po każdym przedstawieniu prowadził aktor przeszkolony w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień. Mamy nadzieję, że z tej szczególnej lekcji profilaktyki uczniowie wyciągną wnioski, które pozwolą im dokonywać w życiu samych trafnych wyborów. Organizatorką projektu była pani Małgorzata Warwas-Rupp- pedagog szkolny.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

FOTOTECHNIK