ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

   9 lutego 2017r. w ZSHiU w Bolesławcu odbyły się warsztaty kształtujące potrzebę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Szkolenie było elementem przygotowań do strefowego konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć 2017”, który odbędzie się w Jeleniej Górze.

   Uczestnikami warsztatów byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III  i  klasy IV-VI. Zajęcia prowadziła mgr Renata Świeca.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
 tekst alternatywny tekst alternatywny    

     Opracowała : Renata Świeca  

9.02.2017 r fototechnicy z klasy pierwszej pod opieką nauczycielki zawodu E. Cierniak byli na wystawie fotograficznej członków Stowarzyszenia Fotograficznego Camera. Oglądając prace miłośników fotografii szukali inspiracji na najbliższe sesje fotograficzne.

 

W ostatnim dniu stycznia fototechnicy z pierwszej klasy udali się na wycieczkę do parku, gdzie pod opieką nauczycielki zawodu pani K. Staniszewskiej uczyli się wykonywania portretów w świetle naturalnym z wykorzystaniem blendy.

   W ramach współpracy ZSHiU z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu 8 lutego 2017 roku młodzież klas 1 FH i 3W uczestniczyła w spotkaniu, którego tematem była " Profilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania".
   Intencją prowadzącego spotkanie było zdefiniowanie miłości i pokazanie różnic między miłością a zakochaniem.Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu, a kiedy warto powiedzieć sobie, że to już koniec relacji?
   Okres dorastania to czas pierwszych miłości. Niestety nie zawsze są one szczęśliwe. Te nieudane mogą prowadzić do depresji, samobójstw. Pierwsze związki zostają w pamięci na całe życie, tworzą swoistą matrycę doświadczeń. Dlatego ważne jest, aby młody człowiek wiedział na co ma  zwracać szczególną uwagę. Przede wszystkim , jak nie dać się wykorzystywać i źle traktować.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
     
 
Opracowała: Justyna Janczewska

tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK