Natalia Myszewska, uczennica pierwszej klasy technikum fotografii i multimediów  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, zajęła drugie miejsce oraz otrzymała dwa wyróżnienia w 4 Dolnośląskim Konkursie Fotografii Mobilnej dla dzieci i młodzieży do 16 lat – „OBOK MNIE”.

     Celem konkursu było zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą ją rzeczywistość. W czasach cyfryzacji fotografii, dostępność i łatwość zapisu wszystkiego, co nas otacza za pomocą tabletu, smartfona, telefonu komórkowego czy innych urządzeń mobilnych, możemy zobaczyć świat z perspektywy bardzo młodego człowieka; poznać jego sposób widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości oraz tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Tematyka konkursu była dowolna.

     Zadaniem konkursu było wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w fotografowaniu za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości  obrazu. Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” było Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Książnica Karkonoska.

<>/tbody>

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

    Marcelina Drozdek, uczennica trzeciej klasy technikum logistycznego  Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych w Bolesławcu, która jest aktualną  Wicemistrzynią  Polski U20 w chodzie sportowym na 20 km, zdobyła w miniony weekend w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Polski U20  na 3000m w chodzie sportowym, brązowy medal. Podczas tych zawodów Marcelina ustanowiła swój nowy rekord życiowy, poprawiając wcześniejszy o 30 sekund. Nasza utalentowana uczennica trenuje pod kierunkiem pana Bartosza Rafała Grumana.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

10:30 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)

     21 I 23 stycznia 2019 roku po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wzięli udział w  warsztatach na temat środków psychoaktywnych: narkotyków, dopalaczy, alkoholu acheter cialis i nikotyny pod nazwą „STOP uzależnieniom”. Celem warsztatów było uświadomienie młodzieży szkodliwości działania substancji psychoaktywnych oraz przedstawienie sposobów zerwania z nimi. Pani Beata Mrozik z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu w bardzo interesującej formie ( prezentacja multimedialna, pogadanka, krótkie filmy edukacyjne) przekazała młodym ludziom wiele cennych informacji o tego typu środkach, przyczynach sięgania po nie, działaniu oraz skutkach zażywania.

     Sporo miejsca poświęciła dopalaczom, których stosowanie jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak wiedzy o ich dokładnym składzie chemicznym. Udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy w sytuacji zagrożenia życia człowieka po zażyciu takich substancji jest często nieskuteczne czy wręcz niemożliwe. Podczas warsztatów był również czas na ćwiczenia praktyczne.

       Uczniowie chętnie testowali narkogogle i alkogogle- narzędzia edukacyjne symulujące stan po zażyciu narkotyków i alkoholu. Młodzież miała okazję przekonać się, że świat widziany przez „wirtualne okulary” znacznie odbiega od rzeczywistości.  Odważniejsi amatorzy „niebieskiego dymka” przerazili się, widząc,  ile tlenku węgla znajduje się w wydychanym przez nich powietrzu z płuc- biorąc udział w badaniu przy użyciu smokolizera.

     Spotkanie przygotowała pani Małgorzata Warwas-Rupp pedagog szkolny.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny 

25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbyły się wyjątkowe warsztaty, w których udział wzięło  blisko 300 przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli miasta. Ich celem było pokazanie najmłodszym dzieciom bogactwa świata zawodów. Szkoła wyszła naprzeciw pragnieniu wiedzy dzieci, dlatego zorganizowaliśmy warsztaty małego weterynarza, małego fotografa i małego logistyka.

 

Podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy w naszej szkole dla wszystkich chętnych były wykonywane zdjęcia ze swoimi pupilami. Prezentujemy efekty naszej pracy. Autorkami zdjęć są uczennice z klasy trzeciej w zawodzie fototechnik Karolina Stempak i Arleta Dylewska.

 

FOTOTECHNIK