Maciej Hyjek, uczeń czwartej klasy technikum weterynaryjnego, został wyróżniony w konkursie literackim pod hasłem „ Zdrowie psychiczne młodych ludzi w zmieniającej się rzeczywistości”. Temat ten jest bardzo istotny, gdyż okazuje się, że wskaźniki zdrowia fizycznego się poprawiły, a psychicznego pogorszyły.

     Podejmowanie takich tematów przez młodzież skłania ich do refleksji, dlatego tym bardziej gratulujemy Maćkowi. Do konkursu maturzystę przygotowała Małgorzata Orzoł-nauczycielka języka polskiego.

     

Gratulacje!

 

 tekst alternatywny

Oprac. M.Orzoł

     Z okazji Święta Edukacji Narodowej klasa 2LW wraz z wychowawczynią p. Katarzyny Krukar miała zaszczyt zaprosić Grono Pedagogiczne, jak i społeczność uczniowską na uroczysty apel z okazji tego święta. Uczniowie przygotowali uroczystość, podczas której nauczycielom i pracownikom szkoły zostały złożone życzenia oraz wręczone kwiaty w tym szczególnym dla nich dniu.

 

Oprac.M.Orzoł/K.Krukar

Tradycją naszej szkoły są spotkania integracyjne na początku roku szkolnego. 10 października miało miejsce takie spotkanie dla klasy 2LW. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczniowie klasy technikum weterynaryjnego i logistycznego z klasy 2LW spędzili cały dzień, bawiąc się wspólnie przy ognisku. Opiekunem i organizatorem wyjścia była wychowawczyni klasy p. Katarzyna Krukar.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Oprac.M.Orzoł/K.Krukar

     Uczennica Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Dwa miasta- fotografia kreatywna” w ramach projektu „Kultura bez granic Polska-Saksonia 2014-2020” Na konkurs wpłynęło 67 prac w dwóch kategoriach: miasto Bolesławiec i miasto Zittau. Uczestnicy konkursu przedstawili różne spojrzenia na miasto.

     Uczennica klasy drugiej technikum fotografii, Amelia Marecka, zdobyła II nagrodę za zdjęcie „Bolesławiecka dusza okiem fotografii” a wyróżnione zostały: Natalia Karolczyk i Aleksandra Hrycaj z tej samej klasy. Piękne zdjęcie  Amelii Mareckiej znalazło się w kalendarzu na rok 2019 opublikowanym przez wydawnictwo INTERGRREG POLSKA-SACHSEN.

Młodzież do konkursu przygotował pan Grzegorz Matoryn – nauczyciel przedmiotów zawodowych, którego zdjęcie miasta Zittau również zamieszczone zostało w tym kalendarzu.

 

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK