27 czerwca 2014 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 20013/2014. Po roku wytężonej pracy nadeszły upragnione wakacje, na które większość‡ z nas solidnie zapracowała.

Podczas uroczystego apelu w części oficjalnej zostali nagrodzeni najlepsi uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem. Gratulujemy najlepszym z najlepszych.

13 czerwca 2014 roku uroczyście pożegnaliśmy absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej. Z tej okazji apel przygotowała klasa I LB z wychowawczynią… Katarzyn Krukar.

W programie artystycznym uczniowie nawiązali do życia szkoły, przypomnieli różne typy uczniów i ich zachowania. Oprócz tego uczestnicy apelu wysłuchali piosenek Marka Grechuty w aranżacji młodzieży z I LB. 

Pan Dyrektor pogratulował absolwentom, wręczył nagrody najlepszym. Życzył udanych wakacji i szczęścia w dorosłym życiu.

Absolwenci na pewno mile będą wspominać ostatni dzień w szkole.

Julia lisieckaW kwietniu 2014 r. przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego ,, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej''. Nagrodą był mandat poselski.

Tematem tegorocznej Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się 1 czerwca 2014 roku, były wybory parlamentarne. Obrady w sejmie były poprzedzone warsztatami tematycznymi, które odbyły się 31 maja.

28 maja 2014 r. gościliśmy w naszej szkole młode małżeństwo, które postanowiło podzielić się swoim doświadczeniem związanym z uzależnieniami. Oboje Państwo przez długie lata byli w szponach różnych nałogów. Pan Adam zatracił się w alkoholu i narkotykach, a jego żona zajmowała się okultyzmem. Parała się tarotem, horoskopami, wróżbami.

Przez długie lata tkwili w wielkiej beznadziejności, cierpieniu, samotni i opuszczeni. Mieli wiele szczęścia, bo trafili do Wspólnoty Cenacolo - Wieczernik. Tam powoli odnajdywali sens życia. Tam też odnaleźli wiarę i moc, która pochodzi od Boga.

Powiedzieli młodym ludziom, że terapią, która ich wyzwoliła z pę™t uzależnień„ jest "Chrystoterapia". Przestrzegali przed złem tego świata, które często mami pozorami szczęścia. Zaprosili wszystkich tych, którzy chcieliby pomagać‡ osobom uzależnionym do życia we Wspólnocie.

Dostaliśmy się! Weźmiemy udział w "XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży", która odbędzie się 1 czerwca 2014 roku.

W piątek, 4 kwietnia 2014 roku, przygotowałam wraz z Sylwkiem Boguszem debatę pt. "Jak zachęcić młodych do udziału w wyborach i życiu społecznym". Udział w niej wzięła młodzież naszej szkoły oraz znakomici goście - lokalni politycy i działacze społeczni. Włożyliśmy w to wiele pracy i udało się!

 

FOTOTECHNIK