Magdalena Edyta Słabicka

uczennica Technikum Logistycznego  
za wybitne wyniki w nauce (średnia: 4,88) 
w roku szkolnym 2013/2014 otrzymał‚a Stypendium Starosty Bolesławieckiego

 

 

W tym roku szkolnym tzn. 2014/15 nasza młodzież ponownie bierze udział w spotkaniach zorganizowanych przez Szkołę™ Wyższą Psychologii Społecznej.

Dwie klasy pierwszoklasistów uczestniczyły 16 października 2014 roku w zajęciach, których tematem był‚a "Ludzka cielesność‡ i nasz stosunek do niej".

Tematyka, którą poruszono podczas wykładu dotyczyła akceptacji własnego ciała, wpływu mediów i kultury na postrzeganie ciała.

Przedstawiono zaburzenia związane z cielesnością. Poruszony został problem diet i odchudzania. Miejmy nadzieję, że młodzi ludzie wyciągną… odpowiednie wnioski  i z odpowiedzialnością będą traktować swoje ciało.

13 października 2014 roku obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwane Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji klasa 3 HW przygotowała apel, który był poświęcony pracownikom naszej szkoły. Z przymrużeniem oka dokonano prezentacji poszczególnych przedmiotów szkolnych. Życzenia, kwiaty oraz słodki poczęstunek zakończyły uroczystość‡.

18 października 2014 roku, już po raz trzeci odbył się Szkolny Hubertus. Uczestniczyli w nim uczniowie klas Technikum Weterynaryjnego i nauczyciele.

Główną konkurencją były skoki przez przeszkody. Zawodom towarzyszyła piękna jesienna aura, zapach pieczonych specjałów i pyszne domowe ciasto. Do zobaczenia w przyszłym roku.


W I połowie września 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej, mającej ma celu spełnienie marzenia chorego Tomka, jakim było otrzymanie jak największej ilości kartek urodzinowych. Łącznie zebraliśmy ich 220. Część‡ została wysłana pocztą, a reszta Pan Bogdan Biernat osobiście zawiózł do wrocławskiego hospicjum, które przekazało te życzenia Tomkowi w dniu jego urodzin.

Akcja była koordynowana przez Samorząd uczniowski, który przygotował nagrodę dla najaktywniejszej klasy. Największą ilość‡ kartek wysłał‚a klasa 4L, która otrzymała blachę pełną pączków.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji.,

 

FOTOTECHNIK