4 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem "Aktywność‡ młodzieży. Jak zachęcić młodych do udziału w wyborach i życiu społecznym".

Julia Lisiecka i Sylwester Bogusz w ramach projektu "XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży" zorganizowali debatę. Udział w niej wzięli znakomici goście: prezydent Piotr Roman, starosta Dariusz Kwaśniewski, wójt Dariusz Pawliszczy, dyrektor MDK Marek Łętowski, komendant Hufca ZHP Zdzisław Abramowicz.

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wykładach zorganizowanych przez Szkołę™ Wyższą… Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Temat spotkania dotyczył przemocy wobec kobiet. Prowadzący zajęcia mówił o tym, jak uniknąć niebezpiecznych, czy też dwuznacznych sytuacji, aby nie stać się ofiarą przemocy. W przystępny sposób poruszał kłopotliwe i wstydliwe tematy.

Uczniowie klas  ILA i I LB byli zachwyceni prelekcją. Organizatorem wyjazdu była Pani M. Warwas - Rupp.

17 marca 2014 r.w naszej szkole dokonano uroczystego otwarcia Elektronicznego Systemu Bezpieczeństwa i Monitoringu Szkoły. Dzięki współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. szkoła otrzymała od tej instytucji elektroniczny system, który w dużej mierze poprawia standardy bezpieczeństwa

9 kwietnia 2014 r. odbył‚ się™ w naszej szkole Etap Wojewódzki Konkursu na NAJLEPSZYCH UCZNIÓW W ZAWODZIE TECHNIK HANDLOWIEC. Nasza drużyna w składzie Anna Kotwica, Karolina Kurek i Katarzyna Zielińska zajęły I miejsce w województwie.

W dniu 21 marca 2014 r. odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Etap Regionalny Konkursu na Najlepszych Uczniów w Zawodzie Sprzedawca. Nasza drużyna w składzie Monika Maziarz, Monika Matyjewicz i Anna Pietraszun zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Etapu Wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemyi!

 

FOTOTECHNIK