Dostaliśmy się! Weźmiemy udział w "XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży", która odbędzie się 1 czerwca 2014 roku.

W piątek, 4 kwietnia 2014 roku, przygotowałam wraz z Sylwkiem Boguszem debatę pt. "Jak zachęcić młodych do udziału w wyborach i życiu społecznym". Udział w niej wzięła młodzież naszej szkoły oraz znakomici goście - lokalni politycy i działacze społeczni. Włożyliśmy w to wiele pracy i udało się!

Dnia 15.05.2014 r. uczennice 2 klasy technikum weterynaryjnego Patrycja Heryng i Nicol Wydmuch wzięły udział razem ze studentami w ćwiczeniach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Ćwiczenia były prowadzone przez lek. wet. Andrzeja Potaczka, nauczyciela przedmiotów zawodowych w naszej szkole.

W dniu 10 maja br. odbyły się Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkół‚ ponadgimnazjalnych.

Nasza drużyna w składzie: Marta Orłowska, Natalia Koprowska, Sabina Walas, Marzena Kawałko i Kajusz Grabowski, uczniowie Technikum Weterynaryjnego, zajęli pierwsze miejsce. Drużynę przygotowała nauczycielka przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, pani Renata Świeca.

Serdecznie gratulujemy, ogromnie się cieszymy z tego sukcesu i trzymamy za nich kciuki na etapie wojewódzkim.

W dniu 6 maja 2014 roku Straż Miejska zorganizowała dla uczniów bolesławieckich szkół‚ podstawowych IX edycję konkursu "Z nami bezpieczniej" realizowanego w ramach projektu "Bezpieczny Bolesławiec".

Pod koniec kwietnia absolwenci naszej szkoły, a moi wychowankowie, rocznik maturalny 2004, zorganizowali spotkanie z okazji 10 rocznicy egzaminu maturalnego. Było to już nasze czwarte klasowe spotkanie. Niestety nie wszystkim udało się na nie dotrzeć. Ale tym, którzy się zjawili bardzo dziękuję.

Wspominaliśmy stare dzieje, pamiętaliśmy tylko te miłe chwile. Z wielką sympatią byli uczniowie wspominali nauczycieli, czas spędzony w szkole i oczywiście Pana Zbyszka.

Wszyscy bez wyją…ku stwierdzili, że bardzo chętnie wróciliby do szkoły, do naszej szkoły.

Justyna Janczewska

 

FOTOTECHNIK