5 grudnia 2014 r. odbyły się™ w naszej szkole warsztaty "Matura bez stresu". Uczestnikami tych zajęć‡ byli uczniowie klas czwartych. Poznali metody zapobiegania i przeciwdziałania stresowi w czasie długotrwałego wysiłku umysłowego. Przyszli maturzyści dowiedzieli się™, jakie są przyczyny i przebieg zjawisk, w których stres odgrywa kluczową rolę.Warsztaty zostały przeprowadzone przez wykładowców Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, którzy zostali zaproszeni przez Panią M. Warwas-Rupp - pedagoga szkolnego.

Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie doskonale zdadzą egzamin maturalny dzięki świetnemu przygotowaniu no i oczywiście dzięki temu, że nauczyli się rozpoznawać stres i efektywnie go redukować. 

W dniu 2.12.2014 r. drużyna w składzie: Cezary Purta, Sebastian Hajdamowicz, Piotr Fila, Kacper Lampart, Damian Dobiech, Hubert Wal i Grzegorz Watrach pod opieką… Pana Dariusza Rataja wzięła udział‚ w rozgrywkach pił‚ki halowej nożnej organizowanych na sali I LO. Po ciężkiej walce nasi uczniowie zdobyli Mistrzostwo Powiatu i zakwalifikowali się do finał‚u, który odbędzie się™ w Kamiennej Górze.

Dnia 1.12.2014 r. Samorząd Uczniowski postanowił przeprowadzić akcję na temat walki z AIDS. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić‡ wszystkim uwagę i zachęcić‡ do systematycznego badania się w tym kierunku. Pamiętajmy, że dzę™ki wcześniejszemu wykryciu tego wirusa mamy większe szanse na wyzdrowienie!

20 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się™ Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 32 uczniów ze wszystkich klas.

Celem  konkursu był‚o propagowanie ortografii wśród młodzieży, uświadomienie jej roli w kulturze języka. Uczestnicy zmierzyli się z zasadami pisania nie z różnymi częściami mowy.

Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani  do konkursu, więc gratulujemy im wyników. Laureatami zostali: Mateusz Zwolak z kl. I V L, Wiktoria Lipińska z kl. I L i Kamila Członka z kl.III LA.

Uczniowie naszej szkoły to osoby, które obdarzone są… różnymi talentami. Nie chcemy, aby talenty te pozostawał‚y nieodkryte. Zachęcamy młodych ludzi, by wychodzili z ukrycia i pokazywali szerszej publiczności swoje prace.

Obecnie prezentujemy wystawę prac plastycznych autorstwa uczennicy klasy I W Barbary Szombary.

Basia twierdzi, że inspiracją dla niej są książki, muzyka, filmy, a przede wszystkim emocje i własne odczucia.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Barbary zapraszamy pod adres: https://www.facebook.com/szombara.artwork. Młodej adeptce sztuki życzymy, aby nigdy nie opuściła jej wena twórcza. Basiu powodzenia!

 

FOTOTECHNIK