11 grudnia 2014 r. gościliśmy w murach naszej szkoły księdza Jakuba Barczaka "największego księdza wśród raperów, największego rapera wśród księży", który przybył‚ na zaproszenie naszego katechety p. B. Biernata.

10 grudnia 2014 r. odbył się™ XX Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, którego organizatorem był‚o CKZiU w Legnicy.

W turnieju tym dwie nasze uczennice zajęły miejsca na podium. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kolasa z klasy 3d, a Angelika Leszczyńska uplasowała się™ na trzecim miejscu. Tematem wiodącym zawodów była Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

5 grudnia 2014 r. w ZSHIU uroczyście obchodziliśmy dzień Św. Mikołaja, ulubieńca dzieci i dorosłych. Zgodnie z tradycją samorząd uczniowski obdarował społeczność uczniowską i wszystkich pracowników szkoły słodyczami. Pani K. Krukar wraz z uczniami z klasy 2 LB przygotowała jarmark bożonarodzeniowy wraz z ciekawym programem artystycznym, na który zł‚ożyły się piękne kolędy znane na całym świecie. Soliści śpiewali po polsku i angielsku. Występował również ksiądz Piotr oraz zespół‚ muzyczny prowadzony przez p. Andrzeja Potaczka. Uroczystości towarzyszył konkurs "Na najpiękniejszy wieniec adwentowy". Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy I technikum logistycznego. Organizatorzy obdarowali ich słodkościami. Uroczystość‡ wprowadziła w nastrój świąteczny i uczyniła dzień„ niezwykłym.

5 grudnia 2014 r. odbyły się™ w naszej szkole warsztaty "Matura bez stresu". Uczestnikami tych zajęć‡ byli uczniowie klas czwartych. Poznali metody zapobiegania i przeciwdziałania stresowi w czasie długotrwałego wysiłku umysłowego. Przyszli maturzyści dowiedzieli się™, jakie są przyczyny i przebieg zjawisk, w których stres odgrywa kluczową rolę.Warsztaty zostały przeprowadzone przez wykładowców Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, którzy zostali zaproszeni przez Panią M. Warwas-Rupp - pedagoga szkolnego.

Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie doskonale zdadzą egzamin maturalny dzięki świetnemu przygotowaniu no i oczywiście dzięki temu, że nauczyli się rozpoznawać stres i efektywnie go redukować. 

W dniu 2.12.2014 r. drużyna w składzie: Cezary Purta, Sebastian Hajdamowicz, Piotr Fila, Kacper Lampart, Damian Dobiech, Hubert Wal i Grzegorz Watrach pod opieką… Pana Dariusza Rataja wzięła udział‚ w rozgrywkach pił‚ki halowej nożnej organizowanych na sali I LO. Po ciężkiej walce nasi uczniowie zdobyli Mistrzostwo Powiatu i zakwalifikowali się do finał‚u, który odbędzie się™ w Kamiennej Górze.

 

FOTOTECHNIK