W dniu 2.12.2014 r. drużyna w składzie: Cezary Purta, Sebastian Hajdamowicz, Piotr Fila, Kacper Lampart, Damian Dobiech, Hubert Wal i Grzegorz Watrach pod opieką… Pana Dariusza Rataja wzięła udział‚ w rozgrywkach pił‚ki halowej nożnej organizowanych na sali I LO. Po ciężkiej walce nasi uczniowie zdobyli Mistrzostwo Powiatu i zakwalifikowali się do finał‚u, który odbędzie się™ w Kamiennej Górze.

Dnia 1.12.2014 r. Samorząd Uczniowski postanowił przeprowadzić akcję na temat walki z AIDS. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić‡ wszystkim uwagę i zachęcić‡ do systematycznego badania się w tym kierunku. Pamiętajmy, że dzę™ki wcześniejszemu wykryciu tego wirusa mamy większe szanse na wyzdrowienie!

20 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się™ Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 32 uczniów ze wszystkich klas.

Celem  konkursu był‚o propagowanie ortografii wśród młodzieży, uświadomienie jej roli w kulturze języka. Uczestnicy zmierzyli się z zasadami pisania nie z różnymi częściami mowy.

Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani  do konkursu, więc gratulujemy im wyników. Laureatami zostali: Mateusz Zwolak z kl. I V L, Wiktoria Lipińska z kl. I L i Kamila Członka z kl.III LA.

Uczniowie naszej szkoły to osoby, które obdarzone są… różnymi talentami. Nie chcemy, aby talenty te pozostawał‚y nieodkryte. Zachęcamy młodych ludzi, by wychodzili z ukrycia i pokazywali szerszej publiczności swoje prace.

Obecnie prezentujemy wystawę prac plastycznych autorstwa uczennicy klasy I W Barbary Szombary.

Basia twierdzi, że inspiracją dla niej są książki, muzyka, filmy, a przede wszystkim emocje i własne odczucia.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Barbary zapraszamy pod adres: https://www.facebook.com/szombara.artwork. Młodej adeptce sztuki życzymy, aby nigdy nie opuściła jej wena twórcza. Basiu powodzenia!

8 listopada 2014 r. w murach naszej szkoły gościł Zdzisław Abramowicz - nauczyciel, instruktor harcerski, publicysta, radny, znawca historii regionu.

Uczniowie pierwszych klas technikum wysłuchali ciekawej prelekcji na temat historii Bolesławca ze szczególnym uwzględnieniem czasów II wojny światowej oraz okresu powojennego.

Pan Abramowicz opowiada ciekawostki, których nie można znaleźć‡ w podręcznikach od historii. Okazuje się, że żyją…c długo w naszym mieście, możemy mało o nim wiedzieć. Kto wie, całkiem prawdopodobne, iż któryś z naszych uczniów zachwy™cony tym spotkaniem, sam zechce odkryć jaś› jego tajemnicę™.

 

FOTOTECHNIK