Julia lisieckaW kwietniu 2014 r. przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego ,, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej''. Nagrodą był mandat poselski.

Tematem tegorocznej Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się 1 czerwca 2014 roku, były wybory parlamentarne. Obrady w sejmie były poprzedzone warsztatami tematycznymi, które odbyły się 31 maja.

28 maja 2014 r. gościliśmy w naszej szkole młode małżeństwo, które postanowiło podzielić się swoim doświadczeniem związanym z uzależnieniami. Oboje Państwo przez długie lata byli w szponach różnych nałogów. Pan Adam zatracił się w alkoholu i narkotykach, a jego żona zajmowała się okultyzmem. Parała się tarotem, horoskopami, wróżbami.

Przez długie lata tkwili w wielkiej beznadziejności, cierpieniu, samotni i opuszczeni. Mieli wiele szczęścia, bo trafili do Wspólnoty Cenacolo - Wieczernik. Tam powoli odnajdywali sens życia. Tam też odnaleźli wiarę i moc, która pochodzi od Boga.

Powiedzieli młodym ludziom, że terapią, która ich wyzwoliła z pę™t uzależnień„ jest "Chrystoterapia". Przestrzegali przed złem tego świata, które często mami pozorami szczęścia. Zaprosili wszystkich tych, którzy chcieliby pomagać‡ osobom uzależnionym do życia we Wspólnocie.

Dostaliśmy się! Weźmiemy udział w "XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży", która odbędzie się 1 czerwca 2014 roku.

W piątek, 4 kwietnia 2014 roku, przygotowałam wraz z Sylwkiem Boguszem debatę pt. "Jak zachęcić młodych do udziału w wyborach i życiu społecznym". Udział w niej wzięła młodzież naszej szkoły oraz znakomici goście - lokalni politycy i działacze społeczni. Włożyliśmy w to wiele pracy i udało się!

Dnia 15.05.2014 r. uczennice 2 klasy technikum weterynaryjnego Patrycja Heryng i Nicol Wydmuch wzięły udział razem ze studentami w ćwiczeniach na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Ćwiczenia były prowadzone przez lek. wet. Andrzeja Potaczka, nauczyciela przedmiotów zawodowych w naszej szkole.

W dniu 10 maja br. odbyły się Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii szkół‚ ponadgimnazjalnych.

Nasza drużyna w składzie: Marta Orłowska, Natalia Koprowska, Sabina Walas, Marzena Kawałko i Kajusz Grabowski, uczniowie Technikum Weterynaryjnego, zajęli pierwsze miejsce. Drużynę przygotowała nauczycielka przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, pani Renata Świeca.

Serdecznie gratulujemy, ogromnie się cieszymy z tego sukcesu i trzymamy za nich kciuki na etapie wojewódzkim.

 

FOTOTECHNIK