22 I 23 maja 2019 r. w  ramach realizowanego w naszej  szkole programu edukacyjno-profilaktycznego  „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK”  odbyły się prelekcje pn. „Rak szyjki macicy”. Pani Monika Fink z bolesławieckiego sanepidu przekazała pierwszoklasistom  wiele cennych informacji, które mogą uchronić kobietę przed  chorobą…  a może nawet ocalić jej życie!  Mowa była o wirusie HPV - głównym sprawcy powstawania raka szyjki macicy, o samym nowotworze – siejącym spustoszenie w szeregach  kobiet, a także o sposobach zapobiegania chorobie.

     Duże wrażenie wywarła na uczniach informacja, że Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na raka szyjki macicy w całej Europie i że codziennie 5 kobiet w naszym kraju traci życie z powodu tego nowotworu.  A tak łatwo można by zmienić  statystyki! Wystarczy zaszczepić się w młodym wieku, a w dorosłym życiu regularnie poddawać badaniom cytologicznym.  O tym już wiedzą nasze uczennice i miejmy nadzieję, że ich dobre praktyki przyczynią się do obniżenia niekorzystnych dla naszego kraju statystyk.

Spotkania  z panią Moniką Fink z Wydziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu zorganizowała pedagog szkolny Małgorzata Warwas-Rupp

   W maju 2019 roku kolejny raz Zespół Szkół Handlowych i Usługowych zaprosił uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum na dni otwarte pod hasłem Festiwal Zawodów.  Oferta  edukacyjna szkoły została przedstawiona w formie warsztatów   i gier zawodowych. Każdy uczeń mógł w praktyce sprawdzić, jak to jest być technikiem weterynarii, logistyki czy  fotografii i multimediów. Formuła spotkania bardzo przypadła do gustu zaproszonej młodzieży, która licznie przybyła do naszej szkoły. W ciągu dwóch dni odwiedziło naszą placówkę ok.400 uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych szkół podstawowych z miasta i gminy Bolesławiec. Wydarzenie filmowała Telewizja Azart-Sat, a materiał z niego znajduje się na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia.

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

8:35 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)

 

Informator  - oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Bolesławiecki
Oferta edukacyjna dla absolwentów gimnazjum
Oferta edukacyjna dla absolwentów szkoły podstawowej
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkoły podstawowej

     26 kwietnia 2019 uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas czwartych, którzy zakończyli naukę w murach naszej szkoły. Otrzymane przez nich świadectwa są efektem wytrwałego dążenia do zdobywania wiedzy. Wśród przyszłych maturzystów nie zabrakło laureatów konkursów i olimpiad oraz zawodów sportowych. Choć niektórzy czekali na ten moment  z  utęsknieniem, u niejednego uczestnika pojawiły się na policzkach łzy wzruszenia.

     Uroczystość przygotowała pani Joanna Krzyżostaniak, oprawę muzyczną zapewnił wspaniały zespół kierowany przez pana Andrzeja Potaczka. Organizatorzy dziękują uczniom klasy 3LA i 3W za pomoc w przygotowaniu oraz udział w apelu.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK