2 marca 2016 r. 30 uczniów klasy 3LA i 3LB wróciło z miesięcznego stażu zagranicznego. Uczniowie przez 4 tygodnie odbywali praktykę zawodową w różnych firmach w Lipsku:

  • DMR Rusexpress GmbH International Medien Service
  • Staedtische Altenpflegeheime Leipzig (SAH)
  • Kommunaler Eigenbetrieb Leipzig
  • Poniatowski UG-Polska
  • MH Mueller Handels GmbH
  • Pakendorf Konkurs-Verwertung

4 marca kolejny raz gościliśmy gimnazjalne drużyny  koszykarskie na Turnieju Streetball′a o puchar Dyrektora szkoły. Młodzi reprezentanci gimnazjów jak zawsze zaprezentowali świetną kondycję i żywiołowość na parkiecie. Bawili się doskonale i wykazali się duchem sportowym. W przerwach rozgrywek korzystali z pyszności kawiarenki. Mogli także porozmawiać z uczniami naszej szkoły, którzy niejednokrotnie są absolwentami gimnazjów biorących udział w rozgrywkach.

W piątek 4 marca młodzież klas zawodowych (I c, I d, III s)  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych uczestniczyła w prelekcji na temat zażywania środków psychoaktywnych – tzw. dopalaczy.

Spotkanie poprowadziła pani Beata Mrozik  z Wydziału  - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia  - Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Bolesławcu. Prelegentka w  bardzo interesującej formie  –  prezentacja multimedialna, pogadanka,  krótkie filmy edukacyjne  -  przekazała uczniom  wiele ważnych informacji o tego typu środkach psychoaktywnych, przyczynach sięgania po nie, działaniu oraz skutkach ich zażywania. Zwróciła uwagę na niemożność  dokładnego określenia składu chemicznego dopalaczy, a co za tym idzie, często brak możliwości udzielenia skutecznej i szybkiej pomocy w sytuacji zagrożenia życia człowieka. 

Dbając o bezpieczeństwo młodzieży, która w tym roku rozpoczęła naukę w naszej szkole, zostały zorganizowane przez pedagoga szkolnego spotkania z przedstawicielem Komendy Policji w Bolesławcu. Starszy aspirant Adrian Jakubowicz, pełniący funkcję dzielnicowego, spotkał się z klasami pierwszymi w ramach cyklu "Ja wobec prawa". Intencją takich spotkań jest przybliżenie młodzieży, w sposób czytelny, zasad prawa, które w szczególności dotyczą młodych ludzi. Duża liczba pytań do policjanta świadczyła o zainteresowaniu i świadomości młodych ludzi.

Miejmy nadzieję, że po tym pouczającym spotkaniu żaden z naszych uczniów nie przekona się na własnej skórze, że "nieznajomość prawa szkodzi".

Technikum Weterynaryjne w Rankingu Perspektywy 2016 w kategorii najlepsze technika zostało sklasyfikowane na 192 miejscu w Polsce i przyznano tytuł Srebrnej Szkoły.

 

FOTOTECHNIK