ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

4 września powitaliśmy w murach naszej szkoły  uczniów klas pierwszych.
    W tym roku, po raz kolejny, wielu młodych ludzi wybrało ZSHiU. Mamy nadzieje, że skłoniły ich do tego kroku atrakcyjne kierunki nauczania, a także wysokie wyniki egzaminu maturalnego i zawodowego.
    Obiecujemy, nie będziecie się tu nudzić. Te kilka lat minie bardzo szybko, więc już dziś czerpcie wiedzę i umiejętności pełnymi garściami.
 
Życzymy powodzenia.
JJ

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017 / 2018

odbędzie się 4 września 2017r.

- godz. 8:00 - MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PRZY PLACU ZAMKOWYM

 

 

- godz. 9:30 - Uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej

Spotkania uczniów klas pierwszych z wychowawcami wg grafiku

1FH - technik fotografii i multimediów / technik handlowiec  sala 10     - S.Rzatkiewa

1L - technik logistyk                                                               sala 104   - R.Paszko

1LW- technik logistyk / technik weterynarii                           sala 203    - K.Krakar

1c - wielozawodowa                                                               sala 103    - R. Świeca

1d - wielozawodowa                                                              sala 102    - W. Kraus

 

DYŻURY NAUCZYCIELI od 9:00

 

PRZED SZKOŁĄ - B.Biernat, S.Pokladek, A.Potaczek

ŁĄCZNIK - E.Gawlik-Jakubiak, M.Markowska, K.Igielska

PARTER - A.Koplin, J.Krzyżostaniak, D.Rataj,

I PIĘTRO - M.Tambur, M.Orzoł, M. Warwas-Rupp

II PIĘTRO - E.Cierniak, A.Wilas, A.Dybek

III PIĘTRO - I.Irska, A.Jaśkiewicz-Budaj,

 

 

 

Zestaw podręczników na rok 2017-2018-dla uczniów > 

    Dnia 23 maja 2017 r. odbył się Konkurs Cukierniczo- Piekarsko-Kucharski organizowany przez Powiat Bolesławiecki oraz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu. Do konkursu przystępowały zespoły, w skład których wchodzili: cukiernik, piekarz oraz kucharz.

    Drużyny, w których pracowali nasi uczniowie zdobyły wysokie lokaty : I, II i III miejsce. Nagrodzeni uczniowie to:

  • BARTOSZ KOSTRZEWSKI
  • EMILIA MIELKO
  • ŁUKASZ KUBUŚ
  • ARTUR ZIOMEK
  • KRZYSZTOF MROWIEĆ .

W piątek 2 czerwca w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Piąta edycja „Mistrzów Logistyki” za nami!

     W dniu 12 czerwca 2017 roku odbył się finał piątej edycji konkursu “Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.  Współorganizatorem konkursu była Fundacja Kuehne ze Szwajcarii, która zasponsorowała nagrody dla zwycięzców. Z Fundacją  Katedra Zarządzania Strategicznego i Logistyki współpracuje od ponad czterech lat w ramach wspólnie organizowanych we Wrocławiu studiów podyplomowych „Logistyka i Zarządzania Łańcuchem Dostaw”. Koordynatorami Konkursu były dr inż. Maja Kiba-Janiak i dr Agnieszka Jagoda. W skład komisji konkursowej wchodzili ponadto pozostali pracownicy KZSiL.  

     Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku do konkursu stanęło łącznie ponad 200 uczniów reprezentujących kilkanaście  szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Konkurs rozpoczął się w styczniu 2017 i składał się z trzech etapów. Dwa pierwsze etapy odbywały się w szkołach ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie uczniowie musieli przejść test sprawdzający ich wiedzę z zakresu logistyki. W drugim, zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie studium przypadku -  uczniowie w grupach 4 osobowych mieli za zadanie rozwiązać problem zdiagnozowany w przedsiębiorstwie. Finał konkursu odbył się już w siedzibie uczelni, na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Uczestniczyło w nim 7 najlepszych zespołów, wyłonionych w II etapie. Zmagania finałowe miały charakter pracy grupowej. Na tej podstawie wyłoniono trzy zwycięskie zespoły „Mistrzów Logistyki V”.

     Zwycięzcą konkursu została grupa uczniów reprezentujących Zespół Szkół Ekonomicznych z Głogowa w składzie: Sylwia Lizoń, Angelika Bień, Mariola Mazurkiewicz i Klaudia Ucinek. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu reprezentowani przez Natalię Chrobot, Joannę Marcinkowską, Martynę Orłowską oraz Julię Owczarek. Mistrzów przygotowała Pani Anna Idkowiak. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubania w składzie: Aleksandra Durowicz, Anna Jaworowicz, Katarzyna Zakrzewska oraz Marcin Gamalczyk.

     Podczas finałowej gali konkursu nagrody wręczyli: dr Anna Baraniecka - Prodziekan ds. Rozwoju  na Wydziale EZiT oraz dr Agnieszka Jagoda i dr Maja Kiba-Janiak  – koordynatorki konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody: za I miejsce: tablety, II miejsce: głosniki bluetooth, III miejsce: odtwarzacze MP4.

     Przed finałowymi rozgrywkami konkursu ponad 70 uczniów uczestniczyło w czterech warsztatach/wykładach. Były to:  Interpersonal Communication – warsztat poprowadzony przez mgr Cezarego Kwiatkowskiego, Logistyka kosmosu – wykład poprowadzony przez dr Annę Baraniecką, wykład pt. Czy logistyka humanitarna jest humanitarna? prowadzony przez mgr Jakuba Marcinkowskiego oraz warsztat Kompetencje logistyka prowadzony przez mgr Agnieszkę Pisarek.  

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku akademickim 2017/2018.

Organizatorzy Konkursu „Mistrzowie Logistyki”

 

FOTOTECHNIK