Sesja fotograficzna powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, podczas corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Autorami zdjęć są uczniowie klasy I technik fotografii i multimediów: Roksana Borcz, Wiktoria Miczko, Emilia Orlak, Adrian Przegoń, Martyna Radwan, Ola Rzepka, Iza Sabadasz, Karolina Szurgot.

     31 października 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur", przygotowany przez wydawnictwo SYNAPSA. Konkurs miał charakter ogólnopolski, wzięli w nim udział uczniowie z klas II, III i IV technikum. 
Najlepsze wyniki uzyskali:
 
1. Wiktor Strączewski kl. 3LB  (75% punktów)
2. Michał Terlecki        kl. 4HL  (70% punktów)
3. Wiktoria Krysa        kl. 4HL (55% punktów)
 
Koordynatorem konkursu była p. Sylwia Rzatkiewa
 
Serdecznie gratulujemy !!!
 tekst alternatywny 

     10 grudnia kl.IIc i kl.IId wraz z wychowawczyniami panią Małgorzatą Orzoł i panią Małgorzatą Markowską odwiedzili Wrocław, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych Jarmarków Bożonarodzeniowych na Dolnym Śląsku. W ten sposób uczniowie kontynuowali obchody mikołajkowe, które odbyły się   w naszej szkole 6 grudnia. Wrocławski Rynek stał się tłem bajkowej scenerii, a magia świąt jest obecna na każdym kroku, w czekoladowych piernikach, pachnących choinkach, wędrujących aniołach   i Mikołajach. W takim miejscu spełniają się marzenia.

 tekst alternatywny 

     W ramach realizowanych w naszej szkole działań profilaktycznych 13 grudnia 2018 roku cała społeczność uczniowska obejrzała dwa spektakle teatralne przygotowane przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa.

     Młodsze klasy (I i II) zmierzyły się z trudną problematyką przemocy rówieśniczej oraz jej tragicznymi konsekwencjami spektaklu „Pętla zdarzeń”. Reporterskie śledztwo, podjęte przez dziennikarza w celu ustalenia przyczyn próby samobójczej nastolatka, stało się okazją do dokonania retrospekcji zdarzeń poprzedzających tę tragedię i ujawnienia zjawiska przemocy. Drugi spektakl „Nad przepaścią” skierowany do uczniów klas trzecich i czwartych poruszył problem uzależnienia od narkotyków i skutków ich zażywania. Wszystkie wartości, które były ważne dla dwójki bohaterów połączonych wspólną pasją-wspinaczką sportową-takie jak: lojalność wobec partnera, zaufanie do drugiej osoby i odpowiedzialność-zostały wystawione na próbę, gdy jedno z nich zaczyna zażywać narkotyki. „Nad przepaścią” to opowieść o dużym ładunku emocjonalnym, łatwo przemawiająca do młodych ludzi.

     Oba spektakle młodzież oglądała w ciszy i skupieniu, aktywnie uczestniczyła w prelekcji, którą po każdym przedstawieniu prowadził aktor przeszkolony w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień. Mamy nadzieję, że z tej szczególnej lekcji profilaktyki uczniowie wyciągną wnioski, które pozwolą im dokonywać w życiu samych trafnych wyborów. Organizatorką projektu była pani Małgorzata Warwas-Rupp- pedagog szkolny.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny 

    Uczniowie klas 2LW i 2FH 4 grudnia uczestniczyli w wycieczce do Bautzen (Budziszyn). Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Stare Miasto, odwiedzili Miejskie Muzeum, w którym podziwiali piękne obrazy przedstawiające Saksonię. Po zwiedzaniu był czas na wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym, organizowanym już po raz 635. W trakcie wycieczki uczniowie obu klas mieli okazję poznać się bliżej, jak i zapoznać się z tradycjami i obyczajami świątecznymi Niemców.

    Opiekunami podczas wycieczki były: Izabela Irska, Katarzyna Krukar, Sylwia Rzatkiewa, Małgorzata Warwas-Rupp.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

FOTOTECHNIK